Правила змагань з самбо (бойового самбо) розроблено колективом висококваліфікованих фахівців спорту, представників Федерації самбо України, тренерами, суддями вищої кваліфікації та міжнародної категорії екстра класу.
Правила висвітлюють і регламентують основні питання організації, проведення і суддівства змагань з самбо (бойового самбо), вимоги до облаштування та місць проведення змагань, звітності за результатами змагань.
Дане видання є нормативним документом при організації та проведенні змагань з самбо (бойового самбо).
Правила призначаються для тренерів, суддів, організаторів змагань та чемпіонатів, а також усім, хто захоплюється цим видовищним видом спорту
Правила змагань з самбо (бойового самбо) підготовлені з урахуванням сучасного стану цього виду єдиноборств, як у світі так і в Україні.
Від імені самбістів України висловлюємо щиру вдячність за активну участь в конструктивних обговореннях та спільній творчій роботі над Правилами змагань з суддями міжнародної категорії Виноградовим В.В., Юнаком М.М., Петриком М.П., Кантуром А.Г., Леоновим В.М., Мацаєм І.В., Решетніком Ю.В.
Правила змагань рекомендовані до видання лабораторією впровадження результатів досліджень у практику підготовки збірних команд Державного університету фізичної культури і спорту.
Укладачі: Наухатько О.К., Хасанов М.Х. - судді міжнародної категорії екстра класу, Матвєєв С.Ф., Шептицький В.В.
Редактор: Кононенко М.О., академік Міжнародної академії безпеки життєдіяльності.
Комп'ютерна верстка: Циган І.В.
Художнє оформлення: Герасімова И.О.
РозділІ. ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
Стаття 1. Характер змагань
1.1. За характером змагання поділяються на:
а) особисті,
б) командні,
в) особисто-командні,
г) класифікаційні (відкритий килим).
1 2. Характер змагань визначається Положенням про змагання (далі - Положення) в кожному окремому випадку (Додаток № 1).
1.2.1. В особистих змаганнях визначаються тільки особисті результати і місця учасників у своїх вагових категоріях.
1.2.2. В командних змаганнях команди зустрічаються між собою і за результатами цих зустрічей визначаються місця команд-переможців.
1.2.3. В особисто-командних змаганнях визначаються особисті місця учасників, а місце команди визначається в залежності від суми особистих результатів учасників згідно з Положенням змагань.
1.2.4. В класифікаційних змаганнях особисті і командні місця не визначаються, а результати учасників враховуються для підвищення або підтвердження їх спортивної кваліфікації.
Стаття 2. Системи проведення змагань
2.1. При проведенні змагань учасники виступають в одній групі (система без розподілу на підгрупи), або при жеребкуваннях та розподіляються на декілька підгруп (система з розподілом на підгрупи). В останньому випадку додатково повинно бути визначено принцип, за яким кращі самбісти переходять в наступне коло змагань, а гірші - вибувають. Змагання при цьому розподіляються на попередню частину і фінальну.
2.2. У межах кожного кола змагання можуть проводитись по одному з двох існуючих варіантів:
а) круговому, коли кожний учасник зустрічається з кожним (однакової вагової категорії);
б) з вибуванням учасників, що отримали встановлену Положенням кількість поразок.
2.3. Порядок зустрічей між учасниками (командами) визначається жеребкуванням та обраною системою проведення змагань.
2.4. Система і порядок проведення попередніх і фінальних частин змагань визначаються Положенням.
2.5. У додатках 2, 3, 4, 5, 6 Положення описуються системи з різними варіантами поєднання порядку проведення попередньої частини і фіналу, а також варіанти проведення командних зустрічей, за результатами яких визначаються місця в командних змаганнях.